Dlouho očekávaná tříletá revize hazardních her se setkala se smíšenými reakcemi

Dlouho očekávaná tříletá revize hazardních her se setkala se smíšenými reakcemi

channelkiss Oddělení britského ministerstva pro digitální, kulturní, média a sport (DCMS) konečně zveřejnilo své tříleté přehlídky výher a herních automatů dnes ráno a uvedlo 12 týdnů návrhů a konzultací o průmyslových změnách.

Ministr pro hazardní hry Tracey Crouch v rámci přezkumu zdůraznil význam “nalezení správné rovnováhy mezi sociálně odpovědným růstem a ochranou nejzranitelnějších osob, včetně dětí, před škodami souvisejícími s hazardními hrami”.

Crouch řekl: “Vzhledem k silným důkazům a obavám veřejnosti ohledně rizik herních automatů s vysokými sázkami na hlavní ulici jsme přesvědčeni, že je třeba podniknout kroky. Proto jsme dnes představili balíček návrhů, které zajistí ochranu všech spotřebitelů a širších komunit bola88. ”

Navzdory tomu, že vláda se zavázala snížit maximální částku na terminálech z 100 liber na 50 GBP / 30 GBP / 20 GBP nebo 2 liber, přezkum a návrhy, které následovaly, vyvolaly reakci, která nebyla zcela pozitivní.

Komise pro hazardní hry uvítala jak revizi, tak konzultační období, neboť zdůraznilo, že tato 12týdenní období “poskytuje důležitou příležitost k tomu, aby zvážila dopad, který na některé osoby může mít hazard.”

Komise dodala: “Chceme povzbudit každého, kdo má zájem o regulaci hazardních her, aby zajistil, že jejich hlas bude slyšet prostřednictvím konzultace. Snižování rizik, kterým čelí lidé z hazardních her, zejména těch, které jsou zranitelné, je jádrem našich rad, které dáváme vládě. ”

Na druhou stranu, náměstek laboratoře Tom Watson, který nedávno představil novou politiku Labour zakázat provozovatelům sázek ze sponzoringu anglických fotbalových klubů, vyjádřil své zklamání z dnešního programu BBC o potřebě konzultačního období.

Watsonovi byla spojena Newhamova Rada, která má také dlouhou historii kampaně o tom, že maximální částka terminálů bude snížena na 2 liber, popisovala období konzultace jako “zbytečné zpoždění” a obvinila vládu, že “přetáhla nohy” problém.

V Parlamentu dnes ráno reagoval Crouch na tvrzení, že konzultace jsou zbytečné a popisují konzultaci jako “řádný proces, od něhož očekáváme, že přispějí.” Bývalá předsedkyně DCMS John Whittingdale také uvítala konzultační období, poté nabídl Příležitost potvrdit, že budoucí zákony týkající se sázkového průmyslu budou “založeny na důkazech”, které Crouch potvrdil.

Také v Parlamentu Conor McGinn, který je společným předsedou všestranné parlamentní skupiny pro dostihové dráhy, poukázal na to, že dostihy se těžce opírají nejen o srážky od sázkových kanceláří, ale také o reklamu.

Poté si od ministra vyžádal jistotu, že bude úzce spolupracovat s průmyslem koní a hazardu, aby zajistila, že při ochraně těch, kteří jsou náchylní k závislosti na hazardních hrách, existuje také ochrana pracovních míst a hospodářských výhod, které přicházejí z dostihů a závodních tratí.

Asociace britských bookmakerů (ABB), která minulý měsíc znovu zdůraznila, že “sázkové obchody nabízejí nejbezpečnější místo pro hazardní hry na hlavní ulici, protože zodpovědná hazardní hra je středem jejich každodenního běhu,” uvedl, že zpráva podrobně uvedla číslo návrhů, na které bude reagovat.

Ve svém vyjádření v reakci na zprávu společnost ABB uvedla: “Domníváme se, že cílem jakéhokoli konečného rozhodnutí by mělo být zajištění přijetí opatření, která bude skutečně prospěšná problémovým hráčům.

“Sázkové prodejny se každoročně zabývají více než 6 miliony zákazníků a převážná většina z nich hraje zodpovědně. Víme, že většina problémových hráčů používá 7 nebo více různých typů herních produktů, a proto je pro celý hazardní průmysl výzva k přechodu z pozice, kde je v této zemi stabilní úroveň problému hazardních her na místo, kde jsou problémy s hazardními hrami klesající.

“Sázkové prodejny investují velmi významné částky peněz, aby pomohly identifikovat ty, kteří jsou vystaveni riziku, aby získali pomoc, kterou potřebují, průběžně aktualizujeme a pracujeme na zlepšení odpovědných herních opatření.”

Uvolnění přehledu vedlo k tomu, že akcie společnosti William Hill dosáhly 2% a koruna Ladbrokes dosáhla v ranním obchodování 0,6%, což pravděpodobně naznačuje, že mnozí zasvěcenci měli vnímání toho, že přezkum bude pro bookmakery tvrdší než byl.